سخن روز /
نشست کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی
1400/03/10

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان چهار محال و بختیاری  نشست کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی با حضور مرتضی ادیب معاون دفتر ساماندهی و صنوف تشکل های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی کشور،رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مدیر سازمان تعاون روستایی استان ،نظام صنفی کشاورزی ،رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ،نمایندگان ادارات علوم پزشکی،شرکت آب منطقه ای ،تعاون کار و رفاه اجتماعی ،رییس اتاق اصناف و صمت ،معاونین و مدیران ستادی در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد

معاون دفتر ساماندهی و صنوف تشکل‌های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه نظام صنفی کشاورزی در یک دوره 10 ساله فعال شده است، گفت: هم‌اکنون یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور عضو نظام صنفی کشاورزی هستند.

مرتضی ادیب در جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: این اعضا در 453 شهرستان و استان که دارای نظام صنفی کشاورزی هستند، عضویت دارند و از این تعداد بیش از یک میلیون نفر فعالیت منطبق هستند.

وی با اشاره به آغاز به کار نظام صنفی با ساختار جدید در کشور از سال‌جاری گفت: با تشکیل جلسات کمیسیون نظارت بر اصناف در استان‌ها، ساختار نظام صنفی جدید استقرار خواهد یافت تا براساس آن، اساسنامه جدید نظام صنفی، اتحادیه صنفی کشاورزی، اتاق اصناف کشاورزی شهرستان، اتاق اصناف کشاورزی ایران، کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی شهرستان و هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران تشکیل شود.

ادیب اظهار داشت: با حضور هفت وزیر از جمله وزیر جهادکشاورزی، وزیر دادگستری، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، رفاه و بهداشت و همچنین روسای اتاق بازگانی و اصناف و هیات رییسه اتاق ایران،در حوزه نظارت نیز هماهنگی، برنامه‌ریزی و تعامل اتحادیه و اتاق کشاورزی بیشتری در این بخش صورت می‌گیرد.

ادیب گفت: در ساختار اتاق اصناف کشاورزی نیز افراد، واحدهای صنفی بخش کشاورزی را در هفت رشته در شهرستان‌ها اتحادیه صنفی تشکیل خواهند داد و پس از آن اتاق اصناف کشاورزی در هر شهرستان تشکیل می‌شود.

به گفته وی، در شهرستان مرکز استان نیز کمیسیون نظارت تشکیل خواهد شد تا نظارت بر مصوبات و اجرای اساسنامه و دستورالعمل را براساس آیین‌نامه اجرا، تدوین و نگارش کند.

معاون دفتر ساماندهی و صنوف تشکل‌های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی کشور از تدوین سه اساسنامه اتحادیه صنفی، اتاق اصناف کشاورزی شهرستان و ایران خبر داد و افزود: براساس ابلاغ وزیر جهادکشاورزی در اواسط اردیبهشت‌ماه سالجاری، در شهرستان‌ها کمیسیون و اتحادیه برای تخصصی شدن کار و فعالیت نظام صنفی فعال خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر49 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal