سخن روز /
معاونت توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری
 
نام ونام خانوادگی: آقای عوض علیزاده مقدم

شماره تماس: 88803082

شماره دورنگار: 88901317

آدرس الکترونیکی: D_exective@corc.ir
 
 وظایف معاونت توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری

1) سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، تعیین و ابلاغ اصول، ضوابط، اساسنامه‌ها، استانداردها و دستورالعمل‌های مرتبط با امکان سنجی، زمینه‌سازی، سازماندهی، ایجاد، ساماندهی، نظارت، توسعه، آموزش و ترویج، کارآمد‌سازی، ارتقای توان و ظرفیت‌های مدیریتی، اجرایی و مالی شرکت‌های تعاونی، اتحادیه‌ها، انجمن‌های تخصصی، فدراسیون‌ها، سمن‌ها و نظام صنفی کشاورزی.

2) سیاستگذاری و برنامه‌ریزی و تعیین و ابلاغ ضوابط، استانداردها و دستور العمل‌های ارزشیابی، ارزیابی، نظارت و آسیب شناسی برنامه‌ها، طرحها، پروژه ها و فعالیت‌ها و اقدامات مرتبط با تعاونی‌ها،صنوف، تشکل‌ها و نظام‌های صنفی کشاورزی

3) سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و ابلاغ ضوابط و استانداردهای نظارتی عالیه و حسابرسی سالیانه و عملیاتی(مالی و فنی) تعاونی‌های روستایی، کشاورزی، زنان، تشکل‌ها و تولید، نظام های صنفی کشاورزی.

4) سیاستگذاری و برنامه‌ریزی درراستای استقرار، سازماندهی، ساماندهی، حمایت، هدایت و توانمندسازی نظام‌های صنفی کشاورزی، احصاء، طبقه‌بندی و استاندارد‌سازی مشاغل کشاورزی و منابع طبیعی در راستای سیاست‌های اجتماعی اقتصادی کشور.

5) برنامه‌ریزی و پیگیری تمهیدات لازم جهت تکمیل زنجیره‌های تولید و ارزش در تعاونی‌ها، و تشکل‌ها متناسب با شرایط و ویژگی‌های سرزمینی (تنوع اکولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی) در راستای توسعه پایدار، متوازن و یکپارچه کشور و به منظور افزایش بهره‌وری، توزیع عادلانه منافع و حمایت از ذینفعان.

6) سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر طراحی و استقرار پایگاه داده‌ها، بانک‌های اطلاعاتی، طراحی نرم افزارها و سامانه‌های مجازی همسو با تحولات محیطی با بهره گیری از فناوری‌های جدید در حوزه‌های اطلاع رسانی، آموزش، توانمند‌سازی، مالی و حسابرسی و تسریع در دسترسی تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره برداری به اطلاعات مورد نیاز، انجام معاملات، آموزش و کسب توانمندی‌های لازم.

7) سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت برای توسعه تعاملات و تفاهمات با سازمانها و معاونت‌های تخصصی وزارت متبوع و سایر دستگاهها و نهادها درراستای تحقق سیاست‌ها، برنامه‌ها، وظایف، ماموریت‌های محوله و منافع تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌ صنفی کشاورزی .

8) برنامه‌ریزی و پیگیری جهت ایجاد ردیف‌های اعتباری مستقل برای طراحی، سازماندهی، ساماندهی، توانمند‌سازی و حمایت و تجهیز تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام صنفی کشاورزی.

9) سیاستگذاری، هماهنگی، برنامه‌ریزی و نظارت بر فراهم شدن تمهیدات لازم در جهت ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت، توسعه نهادهای مشارکتی و جمعی در راستای سیاست‌ها، برنامه‌ها و اهداف وزارت جهاد کشاورزی .

10)    سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای تکمیل زنجیره تولید و ارزش محصولات کشاورزی شامل تامین نهاده‌ها،تولید (کاشت، داشت، برداشت)،خرید و نگهداری ،صنایع تکمیلی (فرآوری و بسته بندی)، شبکه توزیع و فروش از طریق شبکه تعاونی‌ها وایجاد فرصت های شغلی برای اعضای تشکل‌ها وتعاونی‌ها                                                                                 

11)    ارائه طرحها و لوایح قانونی، دستورالعملها و آیین نامه‌های اجرایی در راستای اهداف و ماموریت‌های تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره‌برداری به منظور فراهم‌شدن زمینه‌های کارآمدسازی، افزایش بهره‌وری، توانمندسازی، ارتقای ظرفیت‌ها ورفع موانع و محدودیتها .

12)    نظارت بر فرایند اجرای قوانین و مقررات مرتبط با نظام‌های بهره برداری، تعاونی‌ها و تشکل‌ها در سطح شبکه و ارایه راهکارهای لازم و متناسب با بازخورد اجرایی آنها در سطح شبکه‌ها . 

 

تاریخ به روز رسانی:
1402/03/09
تعداد بازدید:
38357
Powered by DorsaPortal